021-91035902 پشتیبانی (9الی18)
سبد خرید

20 راه رشد و افزایش بازدید صفحه اینستاگرام

بهترین راه های افزایش بازدید در اینستاگرام

در اینستاگرام صفحات مختلفی فعالیت می کنند و برای آن ها، فالو کردنشان توسط ما ارزش زیادی دارد! در واقع هنگامی که ما یک صفحه را دنبال می کنیم، پست های آن را می بینیم و حتی با آن تعامل داریم. بنابراین همیشه صفحات برایشان مهم است که کاربران آن ها را دنبال کنند و با پست های آن ها تعامل داشته باشند. افزایش بازدید در اینستاگرام یکی از مسائل مهمی است که مدیران صفحات اینستاگرامی به دنبال آن هستند و هر چقدر بازدید صفحه اینستاگرامی آن ها بیشتر باشد، نتایج بهتری نظیر کسب درآمد بیشتر را می بینند. یکی از سوالاتی که برای مدیران صفحات اینستاگرامی پیش می آید، این است که بهترین راه های افزایش بازدید در اینستاگرام چیست و چگونه بازدید خود را افزایش دهیم! در این مقاله می خواهیم به بررسی این مفهوم بپردازیم و در نهایت 20 راه برای افزایش بازدید صفحه اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

افزایش بازدید در اینستاگرام

افزایش بازدید صفحه اینستاگرام یک مفهوم کاملاً ساده و واضح است؛ در واقع افزایش بازدید به این معنی است که بتوانید کاربران صفحه اینستاگرام خود را بیشتر کنید تا تعامل پست ها افزایش پیدا کند. اگر صفحه شما مربوط به کسب و کارتان است، حتماً یکی از اهداف شما افزایش فروش محصولات و خدمات است. اگر بازدید صفحه شما کم باشد، نمی توانید مشتریان زیادی داشته باشید و اگر نرخ تبدیل شما پایین باشد، شاید اصلاً فروشی را هم تجربه نکنید. بنابراین هر چقدر بازدید و فالوورهای شما بیشتر باشد، راحت تر می توانید محصولات و خدمات خود را به کاربران مختلفی به فروش برسانید.

20 راه رشد و افزایش بازدید صفحه اینستاگرام

بهترین راه برای افزایش بازدید صفحه اینستاگرام این است که بتوانید تعامل کاربران صفحه را افزایش دهید. افزایش تعامل کاربران با صفحه کاملاً بستگی به تولید محتوای شما دارد! در واقع اگر بتوانید محتوای جذاب، آموزنده، مرتبط با کسب و کارتان و در نهایت، سرگرم کننده تولید کنید به راحتی می توانید تعامل خود را افزایش دهید. همچنین این کار به شما کمک می کند تا بتوانید فالوورهای جدید جذب کنید و با این روش هم تعامل و فروش صفحه اینستاگرام خود را افزایش دهید. البته اهداف صفحات مختلف متفاوت است اما افزایش بازدید در اینستاگرام به شما کمک می کند تا به اهداف خود نزدیک تر شوید.

راه های افزایش بازدید صفحه اینستاگرام

اکنون که با اهمیت افزایش بازدید صفحه اینستاگرام آشنا شدید، زمان آن می رسد که راه های افزایش بازدید صفحه اینستاگرام را بشناسید! راه های مختلفی برای افزایش بازدید صفحه اینستاگرام وجود دارد و هر یک از آن ها، برای نوع خاصی از کسب و کارها جواب می دهند. در این بخش از مقاله می خواهیم به بررسی 20 روش کلی برای افزایش بازدید صفحه اینستاگرام بپردازیم تا بتوانید به رشد صفحه خود کمک کنید. البته این روش ها کلی هستند و ممکن است برای صفحه خود نیاز به شخصی سازی داشته باشید. این روش ها عبارتند از:

 • استفاده از داده های اینستاگرام

داده ها در هر چیزی اهمیت بسیار زیادی دارند! در مدیریت یک صفحه اینستاگرامی هم داده ها بسیار مهم هستند و اگر نتوانید از آن ها به خوبی استفاده کنید، ممکن است نتوانید به افزایش بازدید صفحه اینستاگرام خود کمک کنید. در اینستاگرام شما با استفاده از بخش insights اینستاگرام می توانید داده های مربوط به صفحه خود را بررسی کنید و بر اساس آن فعالیت کنید. مثلاً می توانید ببینید که صفحه شما نسبت به هفته پیش چقدر رشد داشته است و دلیل این رشد چیست! همچنین می توانید سلیقه محتوایی مخاطبان خود را با توجه به میزان تعامل آن بسنجید و محتوای مطابق با سلیقه کاربران خود تولید کنید.

برای مشاهده آمار کافیست به قسمت اینسایت اینستاگرام بروید! نمی دانید کجاست و چگونه با این ابزار کار کنید؟! کافیست به مقاله آموزش کامل قسمت آمار یا insights اینستاگرام مراجعه کنید!

 • نخریدن فالوور فیک

خرید فالوور فیک ممکن است مزایای خاص خود را داشته باشد اما مشکلی که وجود دارد، این است که فالوور فیک به افزایش بازدید صفحه اینستاگرام شما کمک زیادی نمی کند! در واقع خرید فالوور فیک باعث می شود تا تعامل صفحه شما کاهش پیدا کند و تنها یک عدد نمایشی از فالوورهای بالا به کاربران نشان دهید. اگر به فکر رشد منطقی و پایدار صفحه اینستاگرام خود هستید، از خرید فالوور فیک خودداری کنید و هزینه آن را در بخش های دیگر صرف کنید. البته باز هم می گوییم که خرید فالوور فیک اگر بر اساس یک استراتژی درست باشد ایرادی ندارد اما باید حد تعامل آن را نسبت به فالوورهای واقعی صفحه خود رعایت کنید.

 • تولید محتوای منظم و مستمر

یک سوال مهم، به نظر شما کاربران چرا باید یک صفحه اینستاگرامی را دنبال کنند؟ اگر صفحه موردنظر شخصی نباشد، قطعاً بخاطر محتوای آن است که شما را دنبال می کنند. به همین دلیل است که تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد و باید حتماً آن را جدی بگیرید. شما باید تولید محتوای منظم و مستمر داشته باشید تا شاهد رشد صفحه اینستاگرامی خود باشید! اگر محتوای صفحه اینستاگرامی شما منظم نباشد، کاربران شما را پس از مدتی آنفالو می کنند. برای آن که ببینید چه محتوایی با سلیقه فالوورهای شما یکسان است، صفحات مشابه را ببینید و حتی گاهی اوقات محتوای خود را آزمایش کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 • استفاده از هشتگ های مرتبط

حتماً برای شما هم پیش آمده است که به دنبال یک محتوای خاص باشید و از طریق هشتگ ها آن را جستجو کرده باشید! یکی از راه های افزایش بازدید صفحه اینستاگرام این است که از هشتگ های مرتبط استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. هشتگ ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها برای افزایش بازدید استفاده می شوند! سعی کنید محتوای جذابی تولید کنید تا در بخش بهترین پست های هشتگ موردنظر نمایش داده شوید.

افزایش بازدید اینستاگرام با هشتگ

این کار باعث می شود تا کاربران پست شما را ببینند و حتی صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند. این مسائل به افزایش بازدید صفحه اینستاگرام کمک زیادی می کند.

 • درخواست لایک و کامنت از فالوورها

چه ایرادی دارد اگر از کاربران خود بخواهید که برای شما لایک و کامنت درج کنند؟ شاید این مسئله از نظر شخصیت صفحه درست نباشد. باز هم ایرادی ندارد! برای پست های خود مسابقه کوچکی در نظر بگیرید و از کاربران بخواهید که با درج کامنت در زیر پست ها، در آن شرکت کنند. حتی می توانید از آن ها بخواهید که پست را برای دوستان خود ارسال کرده یا آن ها را منشن کنند. کاربران هم گاهی به دنبال حمایت از شما هستند و اگر صفحه شما برای آن ها مناسب باشد، شما را دنبال می کنند. پس از آن ها بخواهید که لایک کنند و کامنت درج کنند یا با ایجاد مسابقه کوچک آن ها را به این موضوع تشویق کنید.

 • پیدا کردن بهترین زمان برای پست اینستاگرام

همه کاربران در برخی از ساعت های شبانه روز زمان آزادتری دارند و همین مسئله باعث می شود تا فعالیت آن ها بیشتر باشد! کاربران صفحه شما هم در برخی از ساعت های شبانه روز فعالیت بیشتری دارند و اگر بتوانید این زمان را پیدا کنید، به رشد صفحه خود کمک زیادی می کنید. دلیل آن هم این است که اگر پست های خود را دقیقاً در همان زمانی که کاربران آنلاین هستند منتشر کنید، تعامل کاربران بیشتر می شود و این مسئله به رشد و افزایش بازدید صفحه اینستاگرام شما کمک می کند. این زمان از طریق insights اینستاگرام در دسترس است و می توانید بررسی کنید! معمولاً این زمان بین 7 تا 11 شب است که باید ببینید برای صفحه شما چگونه است.

 • استفاده همیشگی از استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام بیشترین طرفدار را در میان کاربران دارد! اگر بتوانید از استوری اینستاگرام همیشه استفاده کنید، می توانید تعامل کاربران را با صفحه خود افزایش دهید. حتی گاهی اوقات ممکن است پست شما بر اساس الگوریتم های اینستاگرام به برخی کاربران نمایش داده نشود اما استوری شما همیشه به آن ها نمایش داده می شود. می توانید پست های خود را در بخش استوری به اشتراک بگذارید تا همه کاربران پست شما را مشاهده کنند و با آن تعامل برقرار کنند. در کپشن استوری از کاربران بخواهید که پست شما را لایک کنند و کامنت قرار دهند تا صفحه اینستاگرام شما بیشترین رشد را داشته باشد. همچنین در استوری ها از ابزارهای مختلفی نظیر باکس سوال استفاده کنید تا تعامل صفحه افزایش پیدا کند.

چقدر با الگوریتم اینستاگرام آشنایی دارید؟ در مقاله چگونگی و چیستی الگوریتم اینستاگرام صفر تا صد الگوریتم اینستاگرام را آموزش داده ایم!

 • نوشتن کپشن کوتاه، خلاصه و سرگرم کننده

کاربران اینستاگرام حوصله خواندن محتوای متنی را ندارند و ترجیح می دهند که ویدئو مشاهده کنند! با این حال در صفحات خبری و آموزشی کپشن نقش بسیار مهمی دارد و کاربران از آن استفاده می کنند. البته کپشن شما زمانی موثر است که خلاصه و جذاب نوشته شده باشد! گاهی اوقات صفحات از کپشن های طولانی و رسمی استفاده می کنند که کاربران آن را نمی خوانند و در نهایت، آن کپشن که زمان، انرژی و بودجه زیادی از شما گرفته است تا نوشته شود، تاثیرگذار نخواهد بود. همچنین در نوشتن کپشن، سعی کنید کلمات ساده ای استفاده کنید و آن را تو در تو ننویسید تا کاربر راحت آن را بخواند.

 • تولید محتوای ویدئویی

شاید بتواند محتوای ویدئویی را پرطرفدارترین محتوای اینستاگرام دانست که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند! محتوای ویدئویی همه نوع محتوایی اعم از ویدئو، صوت و حتی متن را در خود جای داده است و می توان به عنوان یک محتوای کامل در نظر گرفت. اگر صفحه اینستاگرامی دارید و می خواهید به افزایش بازدید آن کمک کنید، محتوای ویدئویی بیشترین کمک را می کند. همچنین در اینستاگرام بیشترین تعامل ها با ویدئو ها است و تصاویر هیچ وقت نمی توانند به اندازه محتوای ویدئویی بازخورد بگیرند. حتی بزرگ ترین صفحات اینستاگرام هم صفحاتی هستند که در آن محتوای ویدئویی منتشر می شود.

 • تعامل با صفحات مرتبط

صفحات مشابه با شما هم اهمیت زیادی دارند! در اینستاگرام رقابت مهم است اما اگر بتوانید با صفحات مشابه تعامل برقرار کنید، همگی با هم رشد می کنید. مطمئن باشید که اینستاگرام به اندازه ای بزرگ است که هیچ صفحه ای مخاطبان خود را از دست نمی دهد و جای نگرانی نیست. پس با صفحات مرتبط تعامل برقرار کنید تا باعث رشد هم شوید.

افزایش بازدید با تبلیغات اینستاگرام

حتی گاهی اوقات تعامل با صفحات کوچک تر هم می تواند به رشد شما کمک کند تا بهترین نتایج را بگیرید. بهترین روش تعامل این است که صفحات مرتبط برای هم کامنت بگذارند و پست های باکیفیت یکدیگر را به اشتراک بگذارند تا کاربران صفحات، صفحه دیگر را هم لایک کنند. حتی ممکن است آن صفحه را دنبال کنند و نتیجه خوبی بگیرید.

 • تبلیغات اینستاگرامی

درست است که کیفیت صفحه اینستاگرام بسیار مهم است و باید محتوای خوبی داشته باشید، اما مسئله مهم دیگر این است که کاربران از وجود صفحه شما مطلع شوند. تبلیغات اینستاگرامی به شما کمک می کند تا صفحه خود را در صفحات دیگر تبلیغ کنید و کاربران آن صفحه، از وجود صفحه شما اطلاع پیدا کنند. تبلیغات موثرترین راه برای رشد صفحه اینستاگرامی است و به افزایش بازدید اینستاگرام شما کمک زیادی می کند. البته تبلیغات در اینستاگرام نیازمند تخصص است و باید تلیغات هدفمند اینستاگرامی را یاد بگیرید تا بتوانید از هزینه ای که می کنید، بهترین نتیجه را بگیرید.

برای اینکه تاثیرات تبلیغات را در رشد کسب کار بدانید به مقاله نقش برجسته پروموشن در اینستاگرام برای ارتقای رشد و موفقیت کسب و کارها حتمااا سر بزنید!

 • ایجاد تقویم محتوا

شاید تا کنون برای شما پیش آمده باشد که بخواهید محتوا برای صفحه اینستاگرام خود تولید کنید اما ندانید که چه محتوایی باید تولید شود! سردرگم بودن در تولید محتوا می تواند زمان زیادی از شما بگیرد و در نهایت، نتیجه خوبی هم از آن نگیرید. تقویم محتوا یکی از ابزارهایی است به شما کمک می کند تا یک بار برای چندین مرتبه تولید محتوا استراتژی بچینید و هر بار فکرتان درگیر این نباشد که چه محتوایی تولید کنیم. در تقویم تولید محتوا، عنوان محتوا به همراه اطلاعات دیگری نظیر تاریخ انتشار و حتی طراح محتوا وجود دارد که همه چیز را آماده تولید محتوا می کند.

 • خلاقیت در تولید محتوا

اگر در اینستاگرام فعالیت می کنید، نباید فراموش کنید که برای هر موضوعی صدها رقیب وجود دارد! رقیبان شما هم تولید محتوا می کنند اما همه آن ها موفق نیستند. به نظر شما چه عاملی باعث می شود که بسیاری از آن ها موفق نباشند و تنها تعداد محدودی از آن ها در افزایش بازدید صفحه اینستاگرام خود موفق باشند؟ یک عامل مهم وجود دارد. خلاقیت! همه صفحات در حال تولید محتوای تکراری هستند و حتی گاهی محتوای آن ها از روی صفحات دیگر کپی شده است. همین مسئله باعث می شود تا بسیاری از کاربران انگیزه ای برای دنبال کردن صفحات مشابه نداشته باشند. برای آن که بتوانید از رقیبان پیشی بگیرید، محتوای خلاقانه و جذاب تولید کنید.

 • تکمیل کردن بایو اینستاگرام

بیو اینستاگرام بخش مهمی از پروفایل شما است که اطلاعات کوتاه و مفیدی به کاربران ارائه می کند! اگر در این بخش اطلاعات مفیدی به کاربران ارائه کرده باشید، کاربران جدید با دیدن صفحه شما تصمیم می گیرند که شما را دنبال کنند یا نه. در این بخش سعی کنید در مورد صفحه خود توضیح دهید و بگویید که کاربران در این صفحه قرار است چه دستاوردی داشته باشند. اگر مفید باشد، شما را دنبال می کنند. همچنین در بخش بیو باید اطلاعات ارتباطی هم قرار دهید! مثلاً اگر صفحه شما مربوط به یک فروشگاه لباس است، آدرس خرید حضوری یا نحوه سفارش محصولات را هم قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 • برگزاری مسابقه و کمپین های جذاب

کاربران در اینستاگرام به دنبال سرگرمی هستند و اگر در یک صفحه سرگرم نشوند، شاید محتوای آن خیلی هم برایشان مهم نباشد! در میان صفحات مختلف آن هایی برنده هستند که برای کاربران جذابیت، خلاقیت و سرگرمی داشته باشند. برگزاری مسابقه و کمپین های جذاب از مهم ترین مسائلی است که باعث می شود تا کاربران با شما تعامل برقرار کنند. به خصوص که اگر مسابقات شما دارای جوایز جذابی باشد و کاربران برای برنده شدن تلاش کنند.

رگزاری مسابقه و کمپین های جذاب اینستاگرام

شرایط مسابقه را به گونه ای بچینید که به رشد صفحه شما کمک کند! مثلا از کاربران بخواهید که 3 نفر از دوستان خود را منشن کنند. اگر فقط هزار نفر در مسابقه شرکت کنند و هر کدام 3 نفر را تگ کنند، 3 هزار نفر صفحه شما را مشاهده می کنند. حال فرض کنید این تعداد بیشتر باشد که خودش نوعی تبلیغات رایگان است.

 • برگزاری لایو

برای شما هم پیش آمده است که در حال فعالیت در اینستاگرام باشید، سپس وارد لایو یک صفحه اینستاگرامی شوید و ببینید که دقایق زیادی را در آن مشغول بوده اید؟ لایو اینستاگرام یکی از ابزارهای بسیار عالی برای افزایش تعامل صفحه شما است که اگر به خوبی از آن استفاده کنید، خیلی راحت می توانید به رشد صفحه خود کمک کنید. در لایو باید موضوعات جذابی را مطرح کنید که کاربران در آن باقی بمانند و حتی برای شما کامنت بگذارند. اگر می خواهید فالوورهای شما زیاد شوند، با صفحات مرتبطی که فالوورهای زیادی دارند لایو مشترک برگزاری کنید تا هر دوی شما رشد کنید.

 • قرار دادن لوکیشن در پست ها

یکی از راه هایی که کاربران پست های مختلفی را پیدا می کنند، استفاده از لوکیشن است. اگر شما محل فعالیت خود را در بخش لوکیشن پست قرار دهید، کاربران از طریق آن می توانند شما را پیدا کنند. برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید کسب و کار شما در یکی از سالن های سمینار معروف، سمینار برگزار کرده است. در این صورت با قرار دادن تگ لوکیشن به راحتی می توانید به کاربرانی که آن لوکیشن را جستجو می کنند، پست خود را نشان دهید و به افزایش بازدید صفحه اینستاگرام خود کمک کنید.

 • استفاده از قالب محتوا برای برندسازی

گاهی اوقات طراحی باکیفیت و قالب مشخص یک صفحه به قدری جذاب است که کاربر حاضر است آن صفحه را بررسی کند! حال اگر آن صفحه محتوای جذابی هم داشته باشد، کاربر آن را دنبال می کند و این مسئله به افزایش تعامل و بازدید صفحه اینستاگرام کمک می کند. برای صفحه خود سعی کنید یک قالب مشخص داشته باشید تا کاربر هنگامی که آن را مشاهده می کند، متوجه شود که آن پست برای صفحه شما است و با شما تعامل برقرار کند. در غیر این صورت ممکن است کاربر متوجه نشود و پست شما را لایک نکند! همچنین در این صورت کامنتی دریافت نمی کنید و شانس ورود به اکسپلور اینستاگرام هم کاهش پیدا می کند.

 • تولید محتوای خاص و منحصر به فرد

محتوای اختصاصی به محتوایی گفته می شود که در صفحات دیگر وجود نداشته باشد! گاهی اوقات کاربران به دنبال این هستند که چه محتوایی ترند است و همان محتوا را در صفحه خود بدون هیچ خلاقیتی منتشر می کنند. در حالی که کاربران در صفحات دیگر چنین محتوایی مشاهده می کنند و دیگر نیازی به این ندارند که محتوای شما را دنبال کنند. پس سعی کنید محتوایی تولید کنید که برای کاربران جدید باشد و حتی اگر محتوای شما در صفحات دیگر وجود دارد، آن را به صورت خلاقانه تر ارائه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. گاهی اوقات شاید استفاده از افرادی که مهارت خوبی در زمینه تولید ویدئو و پست دارند، بتواند کمک زیادی به رشد و افزایش بازدید صفحه اینستاگرام شما کند.

 • نمایش پشت صحنه به کاربران

گاهی اوقات کاربران به پشت صحنه بیشتر از محتوایی که ارائه می شود علاقه دارند! نمایش پشت صحنه به کاربران به آن ها کمک می کند تا آن ها ببینند که چقدر با فالوورهای خود صادق هستید. این مسئله به شما کمک می کند تا بتوانید نظرات کاربران را جلب کنید تا اگر محصول یا خدماتی برای ارائه دارید، بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید. برای نمایش پشت صحنه کاربران هم می توانید ایده های خلاقانه داشته باشید!

تولید محتوای خاص و منحصر به فرد

مثلاً می توانید از جشن تولد اعضای تیم خود محتوا تولید کنید و با انتشار آن، حس آن را با کاربران خود شریک شوید. این راه گزینه مناسبی برای افزایش بازدید در اینستاگرام است تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

نتیجه گیری

افزایش بازدید صفحه اینستاگرام یکی از مسائلی است که مدیران صفحات اینستاگرامی برای آن تلاش می کنند! در این مقاله سعی کردیم به بررسی کامل این مفهوم و اهمیت آن بپردازیم تا ببینید که چرا باید به آن اهمیت بدهید. همچنین به بررسی کامل 20 مورد از مواردی که به افزایش بازدید صفحه اینستاگرام شما کمک می کند، پرداختیم تا بتوانید به رشد صفحه اینستاگرام خود کمک کنید. اگر سوالی در مورد این مقاله دارید، می توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

0
  سبد خرید
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه